Supernatural'da çalan müzikleri dinlemek ister misin?Supernatural Müzikleri

Konu: Sürrealizm(Gerçeküstücülük)

Serbest Kürsü 75 0 yorum 1549126531
Merhabalar bugün sizlere, sizleri hiç sıkmadan Sürrealizm'den yani üst gerçekçilikten bahsedeceğim. 1924'te Fransa'da ortaya çıkan akım ve bu akımın temsilcileri saf gerçekliğe ulaşabilmenin tek yolu olarak ''bilincin ötesine, bilinçli bir yaklaşımın şart olduğunu'' öne sürmektedirler.
Çevrenizdeki insanların söylemleri ile yaptıkları bazen örtüşmez. Eleştirdiklerini, asla yapmam dediklerini vakti gelince bir güzel yapan ve yutan insanlar vardır. Ve bu durum bazen sinir bozucu bir hale dönüşebilir. İşte bu gibi durumlarda sürrealizmi bir savunma mekanizması olarak da kullanabilirsiniz.

Akımın kurucularına gelirsek; her ne kadar Andre Breton olarak bilinse de, akımın atası kesinlikle Freud'dur. Çünkü bu akımın temsilcileri, Freud'un psikanaliz yönteminden yola çıkarak realizmin ötesine geçebilmeyi başarabilmişlerdir.
Kafanız karıştıysa bir şeyleri zihninizde oturtamadıysanız yorumlarda belirtebilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Hatta çok derinlemesine çözümleme ihtiyacı güderseniz özelden bile yazabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.
0
0
Akashi avatarı
Seviye 0
Önerilen konular
Forum'da konu,yorum yapmanın önemiDuyurular
Gittiğin Yola Dikkat Et - 1Hikayeler
The OriginalsSinema & Televizyon & Müzik
Daha fazla yükle
Giriş yaptıktan sonra, buradan aynı diziyi izlediğin insanlarla sohbet edebileceksin.Kayıt OlGiriş Yap